Idealna fryzura do gęstości twoich włosów

O kondycję włosów możesz zadbać każdego dnia, dostosowując zarówno swoją codzienną pielęgnację do aktualnych potrzeb kosmyków, jak i dbając o dostarczanie odpowiedniej dawki witamin do swojej diety. Są jednak pewne aspekty, na które nie masz większego wpływu, ze względu na uwarunkowania genetyczne. Możesz natomiast za pomocą odpowiedniej fryzury podkreślić naturalne piękno swoich kosmyków.

Każdy włos ma swój osobliwy charakter, uwarunkowany głównie genetyką. Z tego powodu, tekstura oraz ich gęstość będzie inna u każdej kobiety (a także u mężczyzn). Aby w sposób jak najlepszy wykorzystać potencjał swoich włosów, nie możesz ignorować tego aspektu. Wybór odpowiedniej fryzury, oparty na ich typie i strukturze ułatwi nie tylko znalezienie odpowiedniego kształtu fryzury, która będzie wyglądać perfekcyjnie, ale także ułatwi jej stylizację.

Włosy cienkie, delikatne, przypominające piórka

Taki typ włosów najczęściej pozbawiony jest objętości. Cięcie może optycznie nadać im pożądanego efektu ‘big volume’, musi jednak zostać przeprowadzone odpowiednią techniką, a także podkreślone stylizacją podczas suszenia. 

Włosy cienkie są także bardzo często włosami z tendencją do kruszenia się czy uszkadzania. Dlatego tak ważne jest, by wypracować z nich fryzurę, która pozwoli uniknąć nadmiernego stosowania urządzeń do stylizacji czy agresywnych produktów typu żele i lakiery. 

Istnieją jednak pewne rodzaje fryzur, które sprawdzą się idealnie w przypadku cienkich włosów:

Bob

Ta prosta, ale efektowna fryzura, daje możliwość dowolnej modyfikacji. Pięknie prezentuje się zarówno w wersji prostej, jak i w przypadku fal. Włosy uniesione są od nasady, a końce delikatnie postrzępione, tak by optycznie nadać im gęstości od cebulek włosów. W tej fryzurze zastosowane są delikatne warstwy, które nadają jej lekkość i odrobinę ekstrawagancji. Aby uzyskać lepsze rezultaty, zaleca się zastosowanie sprayu nadającego objętości, przed rozpoczęciem stylizacji. Jeśli nie potrafisz suszyć włosów metodą „na szczotkę”, spróbuj wykonać ten etap „głową w dół” przeczesując pasma wraz z ich suszeniem. Następnie utrwal kosmyki.

Pixie cut

To rodzaj krótkiej fryzury, z pocieniowaną grzywką. Zdecydowanie dłuższe są włosy na czubku głowy, natomiast z tyłu i na bokach zostają odpowiednio skrócone. Ta zawadiacka i nieco odważna fryzura, nada twarzy trójwymiarowości dzięki zastosowaniu wielu warstw o różnej długości. W przypadku takiej fryzury, zwieńcz stylizację utrwalającą pastą lub woskiem, aby utrzymać efekt objętości.

Włosy o średniej gęstości

Jeśli jesteś posiadaczką włosów o średniej gęstości, nie musisz bardzo martwić się o nadawanie im odpowiedniej tekstury. Jeśli jednak zależy Ci na delikatnym nadaniu lekkości włosom, możesz zdecydować się na strzyżenie za pomocą brzytwy.

Asymetryczny bob

Jeśli oczekujesz optycznie większej gęstości, zastosuj asymetryczne cięcie w formie boba, w którym tył będzie krótszy niż przód. Aby podkreślić to cięcie, susz kosmyki przy użyciu dużej, okrągłej szczotki, zawijając końce do środka. Nadanie fryzurze zaokrąglonego kształtu zaowocuje wspaniałym wykończeniem fryzury.

Długie, luźne, pofalowane kosmyki

Ta fryzura również dobrze sprawdzi się w przypadku włosów o średniej gęstości. Ważne, aby cięcie było warstwowe, dodatkowe struktury dodadzą lekkości, naturalności oraz będę fantastycznie podkreślały ruchy ciała i głowy.

Pocieniowane włosy do ramion

Kosmyki ścięte „na prosto” przy końcówkach, wystopniowane wzdłuż twarzy, tworząc okalającą ją ramę. Ta fryzura to pewien rodzaj kompromisu dla włosów o średniej gęstości. Nie będą bowiem wyglądać na zbyt grube lub zbyt cienkie.

Włosy gęste

Posiadaczki włosów cienkich bardzo często zazdroszczą tym kobietom, które cieszą się gęstą czupryną. Niekiedy i ona bywa jednak bardzo problematyczna. Gęste włosy bardzo trudno się układa, bo zwykle są także grube oraz sztywne. 

Jeśli jesteś posiadaczką gęstych i grubych włosów, idealnym rozwiązaniem będzie fryzura, która zmniejszy ich ciężar oraz gęstość. Proste cięcia nie są dla Ciebie. Zdecyduj się na fryzury, w których jest wiele warstw i różnych tekstur, takich, które będą sprzyjać nadawaniu lekkości. Perfekcyjnie sprawdzą się tu techniki cieniowania włosów. W przypadku grubych, kręconych kosmyków, keratynowe prostowanie włosów, może zmniejszyć ich objętość nawet do 50%. Uniwersalna rada dla gęstych włosów? Warstwy, warstwy, warstwy!

Rozwiązania dla gęstych włosów

Wskazówką, z której często korzystają posiadaczki gęstych włosów jest rezygnacja z krótkich fryzur. Cięcia nad ucho mogą po prostu źle wyglądać, jeśli zaczniemy w ramach nich samodzielnie układać bujne włosy. Chyba, że… chcemy zaszaleć! Niektóre kobiety decydują się na wygolenie boku głowy – to idealne rozwiązanie na odciążenie naszej głowy. Warto jednak pamiętać, że taka szalona fryzura sprawdzi się u osób o drobnej i delikatnej twarzy. Wygolenie części głowy maszynką czy zrobienie fantazyjnego wzorka za jej pomocą bardzo mocno podkreśla rysy twarzy!

Kobiety, które cieszą się włosami gęstymi, mogą także śmiało stosować różnego rodzaju upięcia. Na długich i gęstych włosach doskonale wyglądają warkocze, kucyki i luźno spięte koki. Oczywiście bardzo dobrze wyglądają włosy całkowicie rozpuszczone. Osoby o gęstych włosach mogą nie tylko je cieniować, ale także pomagać sobie w ich codziennym układaniu za pomocą grzywki. Możemy również przerzedzić i postopniować włosy, które są z przodu. 

Niezależnie czy jesteś posiadaczką cienkich, średnich, czy grubych włosów, odpowiednio dobrana fryzura podkreśli Twoje naturalne piękno, w najlepszy możliwy sposób.

Wróć do listy porad