Perfekcyjne włosy po przebudzeniu? To możliwe!

Każdy poranek to walka z czasem, a dodatkowe minuty są na wagę złota? Pobudka z fantastyczną fryzurą może pomóc Ci w organizacji spokojnego początku dnia.

Dodatkowe minuty snu, delektowanie się kawą, perfekcyjna fryzura o poranku… Wydaje się zbyt piękne, żeby było prawdziwe? Jeśli wdrożysz w życie parę wskazówek dotyczących pielęgnacji włosów przed snem, uwzględniając w tym odpowiedni splot włosów lub uzyskanie objętości, uda Ci się zaoszczędzić dodatkowe minuty. Wzbogać swoją wieczorną rutynę o poniższe kroki i… rozkoszuj się porankiem!

Szczotkuj włosy przed snem

Ten krok wydaje się oczywisty. Jednak, jeśli przyjrzysz się swoim wieczornym aktywnościom, jesteśmy przekonani, że pomijasz ten krok częściej, niż ci się wydaje. Wprowadzenie tego elementu do swojej wieczornej pielęgnacji, zdecydowanie usprawni rozplatanie nocnej fryzury lub ponowne rozczesanie włosów po nocy. Traktuj swoje włosy z delikatnością – używaj szeroko rozstawionego, drewnianego grzebienia lub szczotki z włosiem dzika. 

Nie zasypiaj w mokrych włosach

Pragniesz ochronić swoje włosy przed szkodliwym działaniem ciepła, myjąc je bezpośrednio przed snem? Przykładając głowę do poduszki z mokrymi kosmykami, powodujesz zdecydowanie więcej uszkodzeń mechanicznych wywoływanych nieświadomym pocieraniem głową o poduszkę niż ciepłym powietrzem suszarki. Myj włosy odpowiednio wcześnie, jeśli chcesz ograniczyć jej użycie. Jeśli masz zbyt mało czasu, po umyciu włosów nałóż na nie odrobinę serum chroniącego przed ciepłem i podsusz włosy przed spaniem. Twoje kosmyki odwdzięczą Ci się o poranku, a także swoją kondycją w dłuższej perspektywie czasu.

Olejowanie na noc 

Osobom, którym zależy na pięknych i lśniących włosach, na pewno znany jest zabieg olejowania włosów. Nie jest to skomplikowana metoda. Wystarczy, że dobierzemy, odpowiedni dla rodzaju naszych włosów, rozetrzemy go w dłoniach i zaaplikujemy na rozczesane pasma. Jeśli zdecydujemy się na olejowanie nocą, pamiętajmy zabezpieczyć pasma chustką bądź czepkiem z satyny. Spanie z olejem na włosach będzie szczególnie zbawienne dla suchych włosów. Taki zabieg możemy stosować na włosy dwa razy w tygodniu. Uważajmy, żeby ich nie przeciążyć i pamiętajmy o tym, że w przypadku olejowania na noc, produkt aplikujemy na wysuszone włosy! Dzięki temu efekty olejowania włosów będą naprawdę spektakularne!

Zapleć warkocz

Osoby, które chcą zapuszczać włosy, często zastanawiają się jak spać z długimi włosami. Choć wymaga to przyzwyczajenia i przygotowania, jest kilka sposobów na to, by nie spędzać poranków na żmudnym rozczesywaniu. Jesteś posiadaczką długich włosów i zazwyczaj pożądany skręt uzyskujesz przy użyciu lokówki? Możesz obudzić się z pięknymi falami, przypominającymi beztroskie skręty uformowane przez morskie fale, bez używania dodatkowego źródła ciepła. Wystarczy, że po umyciu i przesuszeniu włosów, rozczeszesz je i zapleciesz w luźny warkocz. Jeśli zależy ci na mocniejszym skręcie, zapleć włosy nieco ciaśniej. Po przespanej nocy, rozpleć fryzurę, utrwal fryzurę i ciesz się nią przez cały dzień. Dodatkowo warkocz fryzura, która najlepiej zabezpiecza Twoje włosy przed uszkodzeniami podczas snu.

Włos w kok!

Ta nocna fryzura sprawdzi się u Ciebie szczególnie w przypadku, jeśli zależy Ci na dużej objętości włosów. Do jej wykonania potrzebujesz tylko aksamitnej gumki. Rozczesz włosy przed snem, głową w dół i skręć je formując „ślimaka” na czubku głowy. Zabezpiecz włosy gumką. Miej na uwadze to, żeby nie związywać zbyt ciasno – może to spowodować poranny ból głowy i marny efekt wizualny. Jeśli zastanawiasz się, jak spać z kręconymi włosami, to zebranie ich w taki kok będzie idealną metodą! 

Jak upiąć włosy na noc? Odpowiedź jest prosta – tak, by było nam wygodnie podczas snu i żeby rano obudzić się z piękną fryzurą! 

Obudź się z piękną fryzurą!

Chcesz, żeby Twoje włosy po przebudzeniu były jak najbardziej proste? Jeśli nie chcesz korzystać z prostownicy, możesz spróbować sposobu na proste włosy, który wykorzystasz przed snem. Spróbować związać włosy w kucyk. Oczywiście, jedyne dopuszczalne gumki to takie, które nie będą wyrywać Twoich włosów ani ich szarpać (zrezygnuj zatem z wszelakiej maści gumek z metalowymi elementami). Zamiast tego wybierz gumki – sprężynki, frotki lub takie materiałowe.

Kucyk zrób na czubku głowy, a następnie przerzuć włosy przez poduszkę. Spróbuj ułożyć je tak, by na nich nie leżeć podczas snu. Jeśli Ci się uda, włosy będą miały o poranku większą objętość, nie będą też tak bardzo oklapnięte. Ważnym elementem codziennego wieczornego rytuału, który wykonujemy dla naszych włosów, jest wspomniane wcześniej suszenie. Jeśli zależy Ci na prostych włosach, podczas suszenia przed spaniem rozczesuj je za pomocą szczotki do modelowania. Tak wyczesane, a wręcz “wyciągnięte” wysuszone włosy będą znacznie mniej podatne na odkształcenia w czasie snu. 

Natomiast jeśli zależy Ci na tym, by obudzić się z włosami pofalowanymi lub lokami, skorzystaj z wcześniejszych propozycji na uplecienie ich w warkocz lub kok. Pamiętaj, że luźna fryzura w tym przypadku będzie wygodna, a efekt rano bardziej delikatny, naturalny. 

Jedwabny czepek

Zabezpieczanie włosów jedwabną czapką może wydawać się abstrakcyjne. Jeśli jednak cierpisz na niespokojny sen to rozwiązanie może okazać się najlepsze dla kondycji i ogólnego wyglądu Twoich włosów. Warto zainwestować w to rozwiązanie, szczególnie jeśli zależy Ci na ochronie włosów przed uszkodzeniami podczas snu i utrzymaniu w ryzach swoich kosmyków. 

Noc dla Twoich włosów – najważniejsze zasady 

To jak śpimy ma wpływ nie tylko na nasze samopoczucie, ale i kondycję naszych włosów. Dlatego pamiętaj: 

  • nie pocieraj mokrych włosów ręcznikiem – to może spowodować ich uszkodzenie,
  • przed pójściem spać dokładnie wysusz włosy,
  • nie idź spać z ręcznikiem na głowie, bo to może spowodować powstanie bakterii,
  • do upięć na noc wykorzystuj tylko miękkie, najlepiej materiałowe gumki,
  • włosy zaplataj na noc luźno, nie ściskaj ich i nie skręcaj zbyt mocno. 

Zyskanie dodatkowych minut snu nigdy nie było prostsze. Zastosuj powyższe wskazówki, ciesz się zadbanymi włosami od momentu przebudzenia i spraw, by Twoje poranki zyskały zupełnie nowy wymiar. 


Wróć do listy porad

Polecane porady