Wypielęgnuj skórę głowy

Plan pielęgnacji włosów, nie powinien zamykać się tylko na stosowaniu odpowiedniego szamponu, odżywianiu za pomocą odżywek czy regularnego olejowania. Niezwykle istotnym i niestety często pomijanym aspektem jest dbałość o skórę głowy. A to od naszej głowy wszystko się zaczyna! Dzięki wypielęgnowanej skórze możemy cieszyć się wypielęgnowanymi włosami!

Wprowadzenie do swojej pielęgnacji peelingu ma pobudki nie tylko estetyczne. Stosowane każdego dnia kosmetyki: szampony, lakiery, odżywki, osiadają na niej blokując tym samym dostęp powietrza do cebulek włosów. Pozostawianie nieoczyszczonej skóry głowy w konsekwencji może prowadzić do powstania łupieżu. 

Najczęstsze problemy skóry głowy 

Nasze włosy mogą dawać nam sygnały o stanie naszej głowy. Jeśli za bardzo się przetłuszczają, może oznaczać to nieoczyszczone pory. Łupież to nic innego jak nasz naskórek. Alarmuje nas o tym, że proces złuszczania się naskórka jest zaburzony. Innymi problemami są także swędzenie skóry głowy oraz wypadanie włosów. Warto w takich przypadkach zastanowić się nad wizytą u specjalisty, który dobierze odpowiednie kosmetyki bądź leki, co przyniesie długotrwałą ulgę naszej głowie. 

Lekarzem, który może nam w tym pomóc jest trycholog. Specjalista bardzo dokładnie analizuje stan skóry głowy – sprawdza cebulki włosów i leczy łupież, łuszczycę czy łojotokowe zapalenie skóry głowy. Jeśli domowe sposoby nie przynoszą rezultatów, warto odwiedzić jego gabinet i raz na zawsze pozbyć się uciążliwej dolegliwości. 

Zadbaj o systematyczność

Kluczem do świeżości, zdrowia i równowagi Twojej skóry głowy jest regularność. Jednorazowy peeling przyniesie chwilowe ukojenie, jednak w dłuższej perspektywie czasu nie uzyskasz oczekiwanych efektów. Pamiętaj, że oczyszczony skalp będzie także lepiej wchłaniał dobroczynne składniki pochodzące z innych kosmetyków.

Sygnały, na które powinnaś zwrócić uwagę

Dokładna obserwacja Twoich kosmyków będzie dla ciebie najlepszym z możliwych drogowskazów.

Zwracaj szczególną uwagę na:

– szybkie przetłuszczanie się włosów,

– świąd skóry głowy oraz jej zaczerwienienie,

– spowolniony wzrost kosmyków,

– łupież,

– włosy przyklapnięte u nasady,

– wzmożone wypadanie.

Te sygnały świadczą o tym, że nadszedł czas na…

Peeling!

Zaletą tego zabiegu jest fakt, że możesz przygotować domowy peeling ze składników obecnych w twojej lodówce lub kuchennej szafce. Możesz oczywiście skorzystać z gotowych rozwiązań, jednak dostępność takich kosmetyków jest nieco ograniczona. Postaw więc na domowe receptury, które nie nastręczą wielu problemów, a przyniosą ogrom benefitów!

Peeling z kawy na skórę głowy – drogocenna moc… fusów po kawie!

Lubisz pić kawę? Skorzystaj z jej dobroci również po zakończeniu picia tego energetycznego płynu. Fusy po kawie wykorzystaj do pielęgnacji twojej skóry głowy. Mieszanka skomponowana z kawy oraz szamponu lub odżywki jest jedną z najbardziej skutecznych. Proporcje kawy oraz odżywki powinny wynosić 1:1. Jeśli używasz jedną łyżkę fusów po kawie, dodaj także jedną łyżkę odżywki. Ilość dostosuj do swoich własnych potrzeb przystępując następnie do masażu skóry głowy. Kawa ma również właściwości pobudzające do wzrostu. Jeśli planujesz zapuszczanie kosmyków, stosuj regularnie ten rodzaj peelingu z kawy. 

Cukrowe odświeżenie

Cukier trzcinowy to niekwestionowany bohater tego peelingu. Trzy bądź cztery jego łyżki, zmieszane z dwiema łyżkami delikatnego szamponu posiadającego moc aktywnych składników mieszankę, która pobudzi nie tylko Twoje zmysły i ochotę na słodkości, ale także cebulki włosów. Do przygotowania takiego peelingu doskonale sprawdzi się szampon Biotynox. Ten rytuał możesz wzbogacić olejkiem herbacianym i tym samym poczuć się jak podczas ekskluzywnego zabiegu w SPA. Ważne, by cukrowego peelingu nie używać na starcie pielęgnacji skóry głowy. Jest on dość inwazyjny i mocny w swoim działaniu. Jeśli chcesz skutecznie zatroszczyć się o skórę, zacznij od peelingów delikatnych, z naturalnych składników. 

Niezależnie, który peeling wybierzesz – pamiętaj o regularności. Twoja skóra głowy oraz kosmyki odwdzięczą ci się zdrowiem, witalnością i pięknym wyglądem.

Jak dbać o skórę włosy? Podsumowanie w 5 krokach

  1. Do codziennej pielęgnacji wybierz szampon o łagodnym składzie. Z kosmetyku, który zawiera SLS korzystaj nie częściej niż raz na półtora tygodnia.
  2. Mycie głowy rozpoczynaj od rozcieńczenia szamponu z wodą. 
  3. Stosuj wcierki, ale tylko takie bez alkoholu, który może znacznie wysuszyć twoje kosmyki.
  4. Korzystaj z łagodnych odżywek i masek nawilżających. Zwracaj uwagę na to, czy są przeznaczone nie tylko do włosów, ale i skóry głowy. Wypróbuj łagodzący i nawilżający żel aloesowy.

Raz na dwa tygodnie stosuj peeling! Oczywiście możesz skorzystać z naszych przepisów – polecamy!


Wróć do listy porad