Zakręć włosy, bez użycia ciepła

Marzysz o okalających twarz falach, swobodnie opadających na ramiona, przyciągających wzrok innych kobiet o prostych kosmykach, ale nie chcesz niszczyć włosów dodatkowym działaniem gorącego powietrza?
 Nie musisz rezygnować ze skrętu. Przygotowaliśmy dziś 
kilka metod na uzyskanie filuternych loków, bez użycia lokówki!
 
 Wystawianie włosów na działanie wysokiej temperatury, stopniowo niszczy twoje włosy, powodując suchość i łamliwość. W tej sytuacji, użycie sprayu chroniącego przed ciepłem, jest niewystarczające. Użycie lokówki lub kręcenie włosów za pomocą prostownicy, jest szczególnie niszczycielskie dla włosów rozjaśnionych. Przy każdym owinięciu włosa dookoła głowicy lokówki, odbiera mu wilgoć, czyniąc go jeszcze bardziej podatnym na kruszenie.
 Nie oznacza to, że musisz rezygnować z ulubionej, kręconej lub falowanej fryzury. Tutaj z pomocą przyjdą Ci spirale do włosów, Przedstawiamy sprawdzone metody kręcenia włosów, bez użycia ciepła.

Metoda 1: papiloty spiralne

Zapewne papiloty kojarzą Ci się z kolorowymi gąbeczkami, które nosiły kiedyś nasze mamy do snu i zdecydowanie Twoje skojarzenia są trafne. Jednak w internecie można znaleźć zupełnie inne, magiczne papiloty, które wyglądają jak spłaszczone i spiralne siateczki. Za pomocą specjalnego narzędzia zakończonego haczykiem umieszcza się pojedyncze pasma włosów w środku papilota, pozostawia włosy do wyschnięcia, a po jakimś czasie zsuwa się narzędzia z kosmyków. Et voila – oto prosta odpowiedź na pytanie jak zrobić loki z papilotów. 
 
 Metoda 2: zawijanie włosów w sprężynki
 
 To perfekcyjne rozwiązanie, jeśli nie lubisz spędzać długich godzin nad stylizacją fryzury. Co więcej, fale przygotowujesz dzień wcześniej, by od następnego poranka cieszyć się ich sprężystością. Wystarczy, że zbierzesz włosy w wysoki kucyk, spryskasz włosy wodą by były nieco wilgotne. Następnie wydzielając drobne pasma i kręcąc je dookoła palców, indywidualnie przypinasz je do czubka głowy za pomocą klipsów czy wsuwek. Rano usuniesz wszystkie elementy przytwierdzające i… możesz cieszyć się zawadiackimi falami!
 
 Metoda 3: skręt na opaskę
 
 Jeśli potrzebujesz prostego samouczka, który nie wymaga wielu klipsów, wsuwek czy, ta technika sprawdzi się u Ciebie najlepiej. Jedyne czego będziesz potrzebować, to elastyczna, gumowa opaska. Umyj włosy i pozwól im przeschnąć do momentu, aż będą wilgotne. Rozczesz je i nałóż opaskę. Z opaską umieszczoną dookoła głowy, zacznij od podzielenia włosów na dwie części. Następnie zaczynając od kosmyków przy twarzy, zacznij owijać je dookoła opaski, docierając do końca kosmyka. Czynność powtarzaj do momentu, aż wszystkie włosy będą zawinięte. Spryskaj je lakierem i uzbrój się w cierpliwość. Zanim zdejmiesz opaskę, upewnij się, że włosy są całkowicie suche.

Metoda 4: loki przy użyciu chusteczek nawilżanych
 
 Ta niezwykle popularna metoda ma swoją rzeszę zwolenniczek. Jeśli jesteś posiadaczką włosów przesuszonych, sprawdzi się u Ciebie fenomenalnie. Każda z chusteczek posłuży Ci jako osobny papilot. Rozczesz włosy, oddzielaj małe pasma (około 2-3cm) i nawijaj je od spodu, zakręcając dookoła chusteczki. Gdy dojdziesz do czubka głowy, wystarczy, że zwiążesz ze sobą dwa jej końce. Czynność powtórz na całej głowie, używając za każdym razem nowej chusteczki. Połóż się spać z chusteczkową konstrukcją, rano ją rozplątując. Utrwal fryzurę i ciesz się pięknymi i nawilżonymi włosami przez resztę dnia.

Metoda 5: loki przy użyciu koszulki
Ten sposób nie jest żadnym odkryciem. Stosowały go nasze babcie i mamy. Potrzebna Ci będzie pocięta na paski koszulka lub inny kawałek bawełnianego materiału. Wystarczą pasma o długości ok 10 cm i szerokości 2-3. Im szersze tym luźniejszy będzie skręt. Dalsze postępowanie jest wręcz identyczne, jak w przypadku nawilżanych chusteczek. 

Metoda 6: fale przy użyciu wypełniacza do koka

 Parę lat temu, wypełniacze do koka cieszyły się ogromną popularnością. Dziś, choć mniej używane, mogą stanowić świetny element, który posłuży ci do stworzenia pożądanego przez wiele kobiet looku „messy hair”. Wilgotne włosy zbierz w kucyk. Przeciągnij przez nie wypełniacz, docierając do czubka głowy. Rozczesz kucyk by następnie przeciągnąć wypełniacz do jego końcówek. Rozpocznij zawijanie włosów wraz z wypełniaczem do środka, powtarzając czynność do momentu zetknięcia się konstrukcji z głową. Wystarczy teraz, że położysz się do łóżka, rano rozwiniesz włosy, wgnieciesz w nie środek utrwalający i… możesz cieszyć się pięknymi falami!

 Jak widzisz, nie musisz każdego dnia traktować włosów gorącym urządzeniem, by uzyskać pożądany efekt na swoich kosmykach. Czasem wystarczy tylko zakręcić włosy w koczyka i spiąć je gumką. Zastosuj jedną z naturalnych metod skręcania i podaruj swoim kosmykom oddech od wszystkich źródeł ciepła.

Wróć do listy porad