Asymetryczna fryzura – czy jest dla Ciebie?

Dobre cięcie jest ozdobą samą w sobie i od razu sprawia, że wyglądamy na zadbane i eleganckie.  Czasem wystarczy podcięcie końcówek, aby przywrócić naszym włosom blask. A jeśli chcemy zaszaleć i dokonać radykalnej zmiany? Fryzura asymetryczna może być strzałem w dziesiątkę! Jakie możliwości daje nam asymetria? Komu w niej do twarzy? 

Asymetryczne fryzury damskie – charakterystyka

Najważniejszą ich cechą jest kontrast – wyraźna różnica po obu stronach osi symetrii. Nierówności muszą być dobrze przemyślane i harmonijne ze sobą współgrać, aby nie sprawiać wrażenia niestarannego, błędnego ścięcia. To dlatego asymetryczne cięcia włosów są tak wymagające i powinny być wykonane przez profesjonalnego stylistę. Udana asymetria przynosi spektakularne efekty: jest dynamiczna, przyciąga uwagę, odmładza i dodaje urodzie wyrazistości.

Krótkie fryzury asymetryczne – dla kogo?

Taką odmianę polecamy, jeśli:

  • Twoje włosy są miękkie i cienkie,
  • masz twarz trójkątną, owalną lub chciałabyś ją optycznie wyszczuplić,
  • nie boisz się eksperymentów i awangardy,
  • lubisz przyciągać uwagę.

Krótkie fryzury asymetryczne dodają objętości włosom oklapniętym i bez energii. Dodatkowo wyostrzają rysy twarzy i ją eksponują. Dobrze dobrana asymetria pasuje większości z nas!

Nie jest to jednak uniwersalne ścięcie. Aby asymetryczna fryzura dawała pożądany efekt, trzeba ją starannie ułożyć. Jeśli więc szukasz fryzury, która nie wymaga codziennej stylizacji, lepiej postaw na coś innego.

Asymetryczna fryzura.

Top 5 – asymetryczne strzyżenie

Jeśli szukacie inspiracji, przedstawiamy Wam klasyczne, asymetryczne cięcia.

1. Tomboy

To krótka fryzura z mocnym cieniowaniem zwana również ścięciem na chłopczycę. Dodaje nonszalancji i podkreśla smukłość twarzy. Świetnie prezentuje się na włosach w odcieniu popielatego blondu. 

2. Z irokezem

Irokez przestał być wyłącznie symbolem punkowych środowisk. To nieco zadziorne cięcie co raz częściej przypada do gustu kobietom, które lubią wyróżniać się w tłumie. Dobrze zaprojektowany irokez prezentuje się stylowo i intrygująco. 

3. Pixie

Cięcie znane już od lat 50. XX w. powraca w wielkim stylu. Przy pixie cut bardzo krótko ścinamy tył oraz boki. Często tył szyi odsłania się przy użyciu maszynki. Bujną grzywkę możemy układać na tysiące sposobów. 

4. Asymetryczny  bob

Z grzywką lub bez jest klasykiem dorównującym swoją popularnością prostemu bobowi. Najczęściej tył mocno skracamy, a przód zostawiamy znacznie dłuższy. Pełniejszą buzię można w ten sposób optycznie wyszczuplić. 

5. Asymetryczna grzywka

To prosty trick, aby zmienić co nieco w codziennym uczesaniu, bez radykalnego cięcia. Grzywka opadająca na oko ciekawie przenosi punkt ciężkości fryzury i nadaje jej dynamiczności.

Czas na metamorfozę

Krótka asymetryczna fryzura należy do odważnych stylizacji. Jeśli masz ochotę na odkrycie swojego awangardowego, zadziornego oblicza, warto zaryzykować. Oddaj jednak sprawy w ręce doświadczonego stylisty, który dobierze kształt i długość cięcia do Twojej urody, typu włosów oraz owalu twarzy. Asymetria – aby było efektowna – wymaga precyzji i ogromnej wyobraźni przestrzennej ze strony fryzjera. W salonie powinni Ci też doradzić, jak samodzielnie w domu układać nową fryzurę, i w jakie kosmetyki do stylizacji zainwestować.

Wróć do listy porad