Efektowne fryzury dla cienkich i rzadkich włosów

Delikatne włosy postrzegane są jako wada, a ich posiadaczki często marzą o burzy długich i silnych loków. Jednak cienkie pasma wcale nie muszą być zmartwieniem i powodem do kompleksów! Zobacz, jakie fryzury nadadzą im objętości i charakteru oraz pozwolą Ci cieszyć się swoim wyjątkowym typem urody.
 
 Nie każda fryzura jest odpowiednia dla osób o delikatnych pasmach. Wiele z nich obciąża włosy i sprawia, że wyglądają na jeszcze cieńsze. Aby uniknąć tego efektu, stanowczo zrezygnuj z nadmiernego cieniowania, które przerzedza optycznie włosy. Pozytywnie wpłyną na nie natomiast delikatne fale i jasne refleksy. Posiadaczki cienkich pasm powinny postawić również na krótsze fryzury, które nadadzą włosom świeżości i nie będą ich obciążać. Najodpowiedniejsza będzie długość do brody lub do ramion.

Jak układać cienkie włosy?

Właściwa stylizacja tego typu włosów gra bardzo istotną rolę. Odpowiedzi na pytania: jak układać krótkie, cienkie włosy; jak układać takie włosy do ramion, a jak długie, choć te ostatnie raczej polecane są osobom o gęstszych kosmykach, będą się od siebie różniły, jednak jest jedna uniwersalna zasada. Posiadaczki cienkich włosów powinny unikać gładkich fryzur, a także nakładania jednolitego koloru przy farbowaniu. Taki zabieg sprawi, że mała ilość kosmyków będzie jeszcze bardziej uwidoczniona. Powinno się także pamiętać, aby nie stosować zbyt dużo produktów do stylizacji włosów, które dodatkowo je obciążą. Nie oznacza to jednak, że należy się pozbyć wszelkich pianek czy pudrów unoszących. Ich stosowanie jest jak najbardziej wskazane, jednak nie w nadmiernych ilościach.  
 
 Bob, czyli krótkie cięcie
 
 Objętości cienkim włosom nada nieśmiertelny bob, czyli klasyczna fryzura do linii brody, która znakomicie wysmukla i wydłuża optycznie szyję. Unosząc pasma od nasady, bob dodaje im lekkości. Jego zalety to wyjątkowa praktyczność i łatwość stylizacji. Jeśli nie przepadasz za bardzo krótkimi fryzurami i zależy Ci na wysmukleniu twarzy, świetnie poczujesz się z kolei w long bobie – jest on dłuższą wersją klasycznego boba. Obie fryzury powinny tworzyć wrażenie lekkiego nieładu. Pomogą w tym postrzępione końce i odpowiednie, nieobciążające produkty do stylizacji. Long bobadodatkowo świetnie podkreślą rozjaśnione końcówki.
 
 Kontrolowany nieład
 Sposób układania włosów jest bardzo ważny dla uzyskania większej objętości. Nawet najstaranniejsze cięcie może nie przynieść pożądanych efektów bez przemyślanej stylizacji. Proste włosy zmniejszają optycznie objętość, dlatego jeśli Twoje pasma są delikatne, postaw na subtelne fale. Jeśli lubisz upięcia, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Luźne sploty potrafią zdziałać cuda i nadać lekkości pozbawionym objętości włosom. Spróbuj związać je na czubku głowy, tworząc luźnego koka lub wysoki kucyk. Pozwól wypadać pojedynczym kosmykom, a osiągniesz ciekawy efekt niesfornej fryzury. Z kolei bardzo modny tej jesieni potargany warkocz sprawi, że włosy wyglądać będą na znacznie gęstsze, zapewniając Ci praktyczne i wygodne upięcie.

Fryzura typu pixie

Fryzura typu pixie to nic innego jak krótka fryzura, charakteryzująca się dłuższymi kosmykami na czubku głowy, ale za to mocno podciętymi po bokach i z tyłu. Będzie idealnie pasowała osobom z okrągłym kształtem twarzy. Pewnie zastanawiasz się jak układać tego typu fryzurę? Tak naprawdę można robić to na wiele sposobów, głównie dlatego, że przedłużona grzywka daje nam naprawdę szerokie pole do popisu, można ją lekko podkręcić, zaczesać na gładko, do góry albo na boki. 

Luźny koczekKoczek jest świetnym rozwiązaniem, ponieważ w przeciwieństwie do kucyka, z łatwością można ukryć w nim małą ilość włosów. Nawet jeśli kosmyki są średniej długości, z łatwością można zwiększyć ich objętość unosząc je u nasady i wykorzystując do upięcia specjalne wypełnienia. A jak układać cienkie i rzadkie włosy w koczek? Na co dzień bardziej sprawdzi się wersja messy, a gładko zaczesany doda elegancji. 

 Pamiętaj także, żeby w przypadku cienkich i rzadkich włosów stosować możliwie minimalną ilość kosmetyków. Niektóre odżywki i maski są bardzo obciążające i działają na niekorzyść delikatnych kosmyków. Przemyślana pielęgnacja i dobrze dobrana fryzura mogą sprawić, że zaczniesz traktować typ swoich włosów jako atut, a nie wadę!

Wróć do listy porad