Holograficzne włosy – nie tylko dla odważnych!

Dziś tęczowe włosy nie muszą być tylko nierealną fantazją. Nowe trendy w koloryzacji pozwalają uwolnić wyobraźnię! Opal hair, czyli włosy holograficzne to piękne połączenie połysku z tęczową grą świateł. Jak uzyskać tzw. “efekt benzyny”, aby włosy zyskały lśniący i perłowy kolor? Dowiedz się więcej na temat opal hair!

Dla kogo tęczowe włosy?

Choć takie fryzury wyglądają zjawiskowo, nie każdemu spodoba się tak rewolucyjna zmiana. Mimo tego, opal hair sprawdzą się na pewno u osób, które:

  • są odważne i nie boją się pokazywać swojej energii na zewnątrz,
  • chcą odmłodzić swój wygląd i przy tym postawić na topowy look,
  • lubią delikatność w nowoczesnym wydaniu,
  • mogą i chcą do swojej fryzury wpuścić trochę koloru!

Inspiracja z natury

Opal to jeden z najbardziej drogocennych kamieni szlachetnych. Niegdyś wierzono, że jest on darem od niebios, który spadł na ziemię w rozbłyskających się światłach. To kamień, w którym wręcz zamknięta jest delikatna tęcza. To właśnie on stanowił inspirację do kreatywnego farbowania włosów na wzór subtelnej tęczy.

Jak otrzymać efekt 3D na włosach?

Holograficzny efekt znamy z technik makijażu oraz manicure. Fryzjerzy również zaczęli się w tej metodzie specjalizować i, dzięki połączeniu barw, takich jak lawenda, fiolet, błękit i róż, potrafią zadbać o efekt lśniącego i wręcz magicznego koloru. 

Technika wykonania tej kreatywnej koloryzacji jest mocno powiązana z warsztatem samego fryzjera. Do efektu “opalizowania” wykorzystuje się niekiedy farby odblaskowe oraz tonery, ale znaczenie w finalnej fryzurze ma także cięcie, które wydobędzie z włosów ich “przestrzenność” i podkreśli skręt kosmyków. 

Narzędzia fryzjerskie do malowania włosów

Koloryzacja 3D krok po kroku 

Podczas wyboru salonu fryzjerskiego w celu wykonania takiej nowoczesnej fryzury, powinniśmy kierować się doświadczeniem stylisty w tego typu pracach. Fryzjerzy mogą mieć różne sposoby na wykonanie holograficznej koloryzacji, ale wszyscy przeprowadzą ją na podstawie kroków, takich jak:

  • uzyskanie bazowego koloru do koloryzacji – rozjaśnianie włosów aż do uzyskania perłowego odcienia;
  • dobór odpowiednich barw – opal hair uzyskamy dzięki połączeniu platynowego blondu z lawendą, fioletem, szarością, a także kolorem pomarańczowym lub żółtym;
  • zmieszanie barw – najczęściej na płytce plexi i za pomocą pędzelka;
  • naniesienie farby na kosmyki od nasady aż po końce poprzez odciskanie pastelowych połączeń. 

Odpowiednia pielęgnacja dla magicznej fryzury

Włosy, które zostały rozjaśnione mogą być uwrażliwione. Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na najbardziej narażone na łamliwość końcówki. Korzystanie z serum do końcówek i spanie w luźno zawiązanym warkoczu zminimalizuje ryzyko uszkodzeń mechanicznych. 

Do standardowej pielęgnacji warto dodać korzystanie z kosmetyków, które podbiją kolor i będą odpowiedzialne za jego długie utrzymanie. Pamiętajmy, by do olejowania przystąpić dopiero po tygodniu od koloryzacji tak, by kolor zbyt wcześnie nie zaczął blednąć. 

Korzystanie z tzw. olejów wnikających i półwnikających, czyli kokosowego, ze słodkich migdałów bądź z awokado może powodować wypłukiwanie koloru i psuć efekt 3D. Za to kwaśne płukanki, jak na przykład taka zrobiona z octu jabłkowego i wody, podbiją blask fryzury i zamkną łuski włosów. 

Jeśli chodzi o mycie, to warto ograniczyć je do kilku razy w tygodniu. Przez zbyt częsty kontakt z wodą i oczyszczającym szamponem holograficzny kolor może szybko się zmyć, a same włosy przesuszyć. Również na tym etapie pielęgnacji warto korzystać z kosmetyków dedykowanych włosom farbowanym.

Efekt “jednorożca”

Hologramowe włosy to idealna propozycja dla posiadaczek siwych włosów lub blondynek, na których głowach opalizujący i perłowy kolor będzie najbardziej widoczny. Zdecydowane na taką koloryzację brunetki muszą być przygotowane na kilkuetapowe rozjaśnianie, co jednak nie zmienia faktu, że metoda opal hair jest dostępna dla każdego! 

Słońce, które będzie padać na włosy, wraz z fryzurą stworzy prawdziwy, zjawiskowy teatr światła i koloru. Mamy nadzieję, że przekonaliśmy Was trochę do tego tęczowego szaleństwa!

Wróć do listy porad