Pielęgnacja włosów rozjaśnianych

Wiele kobiet, które chcą odświeżyć swoją fryzurę, decydują się na delikatne, a czasem całkiem inwazyjne rozjaśnianie. Choć znajdzie się sporo osób, które będą przestrzegały przed tym zabiegiem, bo rozjaśniacz może mieć negatywny wpływ na kondycję naszych kosmyków, my jesteśmy zdania, że odpowiednia pielęgnacja w połączeniu z wymarzonym blondem to przepis na dobre samopoczucie i piękny wygląd Twoich włosów. Co zrobić, by Twoje rozjaśniane włosy wyglądały pięknie? Kieruj się naszymi wskazówkami!

Wszystko o myciu włosów rozjaśnianych

Pielęgnacja włosów rozjaśnianych – jak każdych – zaczyna się w łazience, podczas mycia skóry głowy i włosów. Polecamy wybierać jak najdelikatniejsze szampony, mające w składzie naturalne składniki. Niektóre kobiety korzystają nawet ze środków do mycia włosów dla dzieci. Wszystko po to, by nie narażać i tak obciążonych rozjaśnianiem włosów na zbędne, dodatkowe wysuszenie. 

Metodą, która sprawdzi się najlepiej w przypadku pielęgnacji włosów rozjaśnianych jest OMO. Mycie w ten sposób włosów przebiega przez trzy kroki: nałożenie odżywki, umycie włosów za pomocą szamponu, a następnie ponowne zastosowanie odżywki. 

Więcej o różnych metodach mycia włosów przeczytasz w naszym artykule: https://biotynox.pl/porady/metody-mycia-wlosow-czy-znasz-je-wszystkie/

Olejowanie włosów rozjaśnianych

Wszystkie rodzaje włosów lubią się z olejami. Trzeba jednak dobrać odpowiedni olej do ich porowatości. Dla włosów rozjaśnianych pielęgnacja olejami może przynieść uelastycznienie, wygładzenie i nabłyszczenie. Warto testować różne oleje na naszych włosach oraz różne metody na jego nakładanie. W tym miejscu również odsyłamy do naszego tekstu na ten temat: https://biotynox.pl/porady/olejowanie-prosty-sposob-na-wlosy-marzen/. Uwaga! Niektóre oleje mają właściwości przyciemniające – na to szczególnie powinny zwracać uwagę fanki rozjaśniaczy!

Odżywianie włosów rozjaśnianych – jak robić to skutecznie?

Włosy rozjaśniane są szczególnie narażone na przesuszenie! To nie tylko nieestetycznie wygląda, ale i niszczy całą strukturę włosa. Warto zatem zadbać o maksymalne odżywienie! Raz w tygodniu nałóż odżywczą maskę na włosy, a na nie foliowy czepek i ręcznik. Dzięki temu, że pozwolimy odżywczym składnikom wniknąć w nasze rozjaśniane włosy, taki trzydziestominutowy zabieg dostarczy im zastrzyku odżywienia!  

Silikony w pielęgnacji włosów rozjaśnianych – czy warto z nich rezygnować w stu procentach? 

Choć najczęściej odradzamy wam wykorzystywanie silikonów w codziennej pielęgnacji, to tym razem spróbujemy was przekonać, że ta kwestia nie zawsze jest zero-jedynkowa. Włosy rozjaśniane lubią się z silikonami! Polecamy wykorzystywać ich pozytywne działanie, decydując się na zakup odpowiednich odżywek (na przykład w formie mgiełki). Silikony zabezpieczają, wygładzają i ułatwiają rozczesywanie. Nie oznacza to jednak, że w pełni wypielęgnują nasze kosmyki. Włosom rozjaśnianym najlepiej będą służyły dwie odżywki – jedna z silikonami, a druga z bogatym, naturalnym składem. Tę drugą trzymamy na włosach znacznie dłużej, dzięki czemu cenne składniki głęboko w nie wnikają, a tej pierwszej używamy do delikatnego wygładzenia fryzury.

Nie zapominaj o końcówkach! 

Jeśli decydujemy się na rozjaśnianie, musimy być również gotowe na ewentualne uszkodzenia naszych włosów. Dlatego tak ważne jest stałe zabezpieczanie ich najdelikatniejszych części, czyli końcówek. Troska o nie to nie tylko regularne podcinanie przez profesjonalistę w salonie, ale i nakładanie odżywczego serum bądź olejku. 

Wspieranie od środka – dieta dla posiadaczek rozjaśnianych włosów 

To, co jemy ma znaczenie – nie tylko dla zdrowia całego naszego organizmu, ale i kondycji naszych włosów! Pielęgnacja włosów rozjaśnianych musi przebiegać także od wewnątrz. Wzbogać swój codzienny jadłospis o tłuszcze złożone i kwasy Omega, czyli między innymi orzechy i rośliny strączkowe. Warto pić także pokrzywę i czystek. I oczywiście wodę! Odpowiednie nawodnienie organizmu to podstawa pięknego wyglądu!

Włosy rozjaśniane potrafią wyglądać naprawdę cudownie! Dzięki wprowadzeniu tych kilku wskazówek, poprawisz ich kondycję i zadbasz o blask, na który zasługujesz! Powodzenia! 

Wróć do listy porad