Peeling skóry głowy? Poznaj jego zalety

Peeling skóry głowy? Poznaj jego zalety

Tradycyjny peeling to popularna metoda na pozbycie się martwego naskórka twarzy i ciała, której celem jest oczyszczenie i przygotowanie skóry na inne zabiegi kosmetyczne. Niewiele z nas jednak wie, że zabieg ten może dotyczyć także skóry głowy. Zobacz, jak go przeprowadzić i jakie korzyści przyniesie Twoim włosom.

Peeling skóry głowy to wciąż mało popularny, ale bardzo ważny zabieg dla zachowania zdrowia włosów. Jego zadaniem jest oczyszczenie skóry z pozostałości kosmetyków oraz usunięcie z niej martwego naskórka. Również jeśli zauważyłaś pojawiające się krostki spowodowane Jeśli czujesz, że swędzi Cię głowa lub zaobserwowałaś łuszczenie się skóry, to zabieg idealny dla Ciebie. Peeling to także masaż, który poprawia krążenie krwi, dotleniając i wzmacniając cebulki, dzięki czemu włosy mniej wypadają i szybciej rosną. Zabieg ten pomaga skórze głowy wchłonąć znacznie więcej składników odżywczych, umożliwiając pasmom regenerację i utrzymując je w znacznie lepszej kondycji. By uzyskać trwałe rezultaty, warto przeprowadzać peeling regularnie. W efekcie pozbędziesz się podrażnień i problemów ze skórą głowy, a włosy zyskają na objętości, nie będą się przetłuszczać oraz staną się mocniejsze, zdrowsze i bardziej lśniące.

peeling skóry głowy


Peeling skóry głowy – jak go przeprowadzić?

Przed wykonaniem peelingu powinnaś dokładnie umyć włosy. Niewielką ilość produktu przeznaczonego do wykonania zabiegu nakładaj na skórę głowy i nasadę włosów. Przez 5-10 minut masuj delikatnie głowę okrężnymi ruchami, po czym dokładnie spłucz włosy i umyj je szamponem. Pewnie zastanawiasz się jak często możesz robić peeling? Bez obaw możesz wykonywać go dwa razy w miesiącu, albo nawet i częściej.

Na rynku istnieją specjalne kosmetyki przeznaczone do peelingu skóry głowy, jednak bywają trudno dostępne. Alternatywnym sposobem jest samodzielne przygotowanie tego produktu w domu. Przepisy na naturalne mieszanki są bardzo proste, a do stworzenia ich wykorzystać możesz składniki, które z pewnością znajdują się w Twojej kuchni – na przykład cukier i kawę. Istnieje cała gama domowych receptur, warto więc je wypróbować i znaleźć tę, która służy Ci najbardziej!

Przepis na cukrowy peeling włosów

By przygotować oczyszczający peeling cukrowy wystarczy dodać około 2 łyżki gruboziarnistego cukru do niewielkiej ilości ulubionego szamponu. Po połączeniu składników uzyskasz gęstą mieszankę. Podczas wykonywania masażu głowy cukier rozpuści się, ułatwiając późniejsze spłukanie produktu oraz dodatkowo nawilżając skórę. Peeling cukrowy wzbogacić możesz o dodatkowe składniki, na przykład odtłuszczającą glinkę marokańską, odżywiającą oliwę z oliwek, wzmacniające siemię lniane lub nawilżający i regenerujący miąższ aloesu.

Przepis na kawowy peeling włosów

Zmielone ziarna kawy to kolejny składnik, który ze względu na swoją strukturę idealnie nadaje się do przeprowadzenia domowego peelingu skóry głowy. Kofeina znana jest w kosmetyce ze swoich cudownych właściwości. Zbawiennie działa także na włosy – stymuluje cebulki, przyspieszając ich wzrost i niwelując wypadanie. By przygotować peeling kawowy połącz 3 łyżki mielonej kawy z 2 łyżkami szamponu. Jeśli jesteś blondynką, pamiętaj, że kawa może delikatnie przyciemnić włosy.

Peeling z glinką 

Najprostszy przepis polega na wymieszaniu ulubionej glinki, cukru lub soli i szamponu lub odżywki w proporcji 1:1:2. Gdy mieszanka jest już gotowa wystarczy nanieść ją na włosy. Pamiętaj jednak, że każdy rodzaj glinki ma inne właściwości, dlatego powinnaś dobrać ją do swoich potrzeb. Na przykład zielona sprawdzi się do włosów przetłuszczających się, a biała złagodzi swędzenie głowy i zaczerwienioną skórę.

Peeling lniany

Peeling lniany jest dla Ciebie idealny, jeśli skóra Twojej głowy czasem się łuszczy, ale również ma tendencję do nadmiernej produkcji łoju. Aby go przygotować wymieszaj 4 łyżki cukru, 2 łyżeczki siemienia lnianego oraz pół łyżeczki octu jabłkowego. Jeśli przeszkadza Ci jego zapach możesz też dodać kilka kropli ulubionego olejku eterycznego. 

Może Cię również zainteresować w temacie pielęgnacji włosów:

Wróć do listy porad