Przedłużanie włosów to zabieg nieinwazyjny, który w kilkadziesiąt minut pozwala całkowicie odmienić wygląd. Długie i gęste kosmyki nie muszą być już tylko marzeniem. Prezentujemy najlepsze sposoby na uzyskanie efektownej fryzury.
Na czym polega przedłużanie włosów?
Jest wiele specyfików i sposobów, które przyspieszają porost włosa. Można wykonać je samodzielnie w domu, jednak zdecydowanie lepiej jest oddać się w ręce profesjonalistów. Większość z tego typu zabiegów jest dość czasochłonna, wymaga częstego powtarzania, systematyczności, a przede wszystkim wielkich pokładów cierpliwości. W przypadku przedłużenia włosów za pomocą doczepianych pasm efekt „przed i po” jest spektakularny.
Metody przedłużania włosów
Decydując się na przedłużenie włosów możesz wybrać jedną z kilkudziesięciu dostępnych metod. Do najpopularniejszych należą:
metoda keratynowa
Jest to zdecydowanie najczęściej wybierana z dostępnych metod. Przedłużenie włosów uzyskuje się za pomocą keratynowych zgrzewów. Zabieg można wykonać za pomocą dwóch narzędzi – pistoletu nagrzewającego się do temperatury 70°C lub zgrzewarki osiągającej temperaturę 170°C. C istotne keratyna nie jest szkodliwa dla kosmyków, wręcz przeciwnie – jest ich naturalnym budulcem, dlatego nie musisz martwić się o negatywny wpływ zgrzewów na Twoje kosmyki. Największą zaletą tej metody jest naturalność. Fryzjer może dostosować grubość pasm, a tym samym wielkość zgrzewu tak, aby nie był on widoczny. Do zabiegu możesz wybrać zarówno naturalne, jak i syntetyczne włosy. Cały proces trwa maksymalnie kilka godzin, w zależności od ilości pasm. Zgrzewy umieszcza się 0.5 cm od skóry głowy, a usuwa, gdy odrost jest już dość mocno widoczny, czyli po upływie od 3 do 4 miesięcy. Do usuwania keratyny używa się specjalistycznego preparatu. Metoda keratynowa sprawdzi się u każdego.
metoda kanapkowa
Metoda kanapkowa (ang. hairtalk extensions) to również świetny sposób na przedłużenie włosów. Polega ona na doklejaniu silikonowych taśm, na których znajdują się „doczepy” do cienkich pasm włosów. Działanie wysokiej temperatury nie jest w tym przypadku potrzebne, dlatego metoda kanapkowa zalecana jest posiadaczkom kosmyków delikatnych i cienkich. Warto jednak pamiętać, że trwałość zabiegu uzależniona jest przede wszystkim od odpowiedniej pielęgnacji. Stosuj kosmetyki profesjonalne, unikaj produktów zawierających alkohol i delikatnie myj włosy, nie pocierając ich zbyt intensywnie. Odpowiednia pielęgnacja sprawi, że „kanapki” będą trzymały się długo. Pamiętaj jednak, że należy je podnosić mniej więcej raz w miesiącu, aby wyglądały dobrze. Twoje włosy rosną około jednego centymetra miesięcznie, dlatego po takim czasie kanapki mogą wyglądać już nieestetycznie, a nawet sprawiać dyskomfort w noszeniu. Należy je wówczas ściągnąć.
metoda ultradźwiękowa
Ta metoda pozwala na przedłużenie włosów bez użycia ciepła. Podczas zabiegu wykorzystuje się zjawisko zimnej fuzji. Urządzenie do zgrzewania wysyła fale ultradźwiękowe, które w delikatny sposób łączą pasma. Połączenia są płaskie i mało wyczuwalne. Metodę ultradźwiękową poleca się osobom o delikatnych kosmykach. Zabieg jest jednym z droższych sposobów na uzyskanie przedłużonych włosów, jednak utrzymuje się na głowie nawet do 6 miesięcy.
metoda japońska
Metoda japońska zwana jest także metodą warkoczykową. To idealne rozwiązanie dla osób, które nie chcą stosować przy przedłużaniu wysokich temperatur, ani nie chcą mieć wyczuwalnych zgrzewów czy ringów. Wykorzystuje się w niej włosy syntetyczne, dzięki czemu cena wykonania zabiegu nie jest zbyt wysoka. Kosmyki łączy się za pomocą warkoczyków o długości około 1 centymetra, które zabezpiecza się cieniutką gumeczką. Zaleca się, aby korektę wykonywać, gdy pojawi się odrost o długości nie większej niż 2 centymetry, czyli po upływie około 2 miesięcy. Ta metoda szczególnie polecana jest posiadaczkom włosów mocnych, bez tendencji do wypadania, ze względu na to, że przy zaplataniu warkoczyków kosmyki są dość napięte.
przedłużanie na mikroringi
Jak sama nazwa sugeruje, przedłużanie odbywa się za pomocą ringów, czyli małych obrączek wykonanych z aluminium, które zaciskane są na kosmykach. Mikroringi są lekkie i kolorystycznie dobierane do odcienia włosów, dzięki czemu nie są widoczne. Na początku mogą być delikatnie wyczuwalne i przez to powodować dyskomfort, jednak nie martw się – szybko się przyzwyczaisz i kompletnie zapomnisz o ich istnieniu.
clip-in
To nieinwazyjny i najszybszy sposób na przedłużenie i zagęszczenie włosów. Bez problemu możesz wykonać go samodzielnie w domu. Zajmie Ci to dosłownie kilka minut. Doczepiane pasma są umieszczone na taśmie ze spinkami „clip-in”. Wystarczy, że natapirujesz delikatnie swoje kosmyki u nasady i wsuniesz w nie spinki z doczepianymi pasmami. Dzięki temu nie będą one zsuwać się w ciągu dnia.
Przedłużanie włosów – jaka cena?
Pewnie zastanawiasz się, ile kosztuje przedłużanie włosów u fryzjera. Koszty, niezależnie od metody, są dość zbliżone. Zabieg nie należy jednak do najtańszych. Jego cena waha się od kilkuset do kilku tysięcy złotych, w zależności od salonu, rodzaju doczepianych pasm, ich długości, a także kondycji Twoich naturalnych kosmyków.
Skutki dla włosów
Niezależnie od tego, którą metodę wybierzesz, musisz pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji zarówno swoich włosów, jak i tych doczepionych. Staraj się dokładnie je rozczesywać i spać w kucyku. Do mycia używaj delikatnych produktów i koniecznie stosuj odżywkę oraz olejek na końcówki. Jeśli będziesz o tym pamiętać, a także skorzystasz z usług profesjonalisty, który dobierze do Twoich kosmyków odpowiednią metodę, nie musisz martwić się o negatywne skutki przedłużania.