Strzyżenie termiczne – na czym polega cięcie na gorąco?

Każda z nas lubi, gdy nasza fryzura jest perfekcyjnie wykończona, a włosy doskonale zadbane. Do tego niezbędny jest doskonały fach w ręku fryzjera oraz odpowiednio dobrany sprzęt. W ofertach coraz to większej liczby salonów możemy dostrzec strzyżenie metodą Thermo Cut. Na czym polega ten zabieg i jak strzyżenie na gorąco wpływa na nasze włosy?

Thermo Cut – co to takiego?

Strzyżenie termiczne co do zasady nie różni się niczym od klasycznego obcięcia włosów. Jedyną zmianą jest wykorzystanie specjalnego sprzętu – specjalne nożyczki Thermo Cut podłączamy bowiem do prądu. 

Taką technologię znamy z urządzeń do modelowania włosów – prostownic, lokówek czy karbownic. W tym przypadku temperatura ostrzy może być regulowana od 90 do 150 stopni Celsjusza. Gorące nożyczki zbudowane są w taki sposób, by uniknąć poparzenia zarówno fryzjera, klienta, jak i jego włosów. 

Nożyczkami Thermo Cut można swobodnie operować i dobierać do pracy różne techniki cięcia. Najważniejszą cechą tej techniki, dzięki której strzyżenie termiczne staje się coraz bardziej popularne, jest, równoczesne z cięciem, uszczelnianie każdego włosa. 

Jakie są główne zalety korzystania ze strzyżenia na gorąco?

Oprócz tego, że nasze włosy będą obcięte i wypielęgnowane, możemy spodziewać się również:

  • dodania kosmykom połysku,
  • zlikwidowania rozdwajania się końcówek,
  • uszczelnienia końcówek zniszczonych włosów,
  • zwiększenia elastyczności i sprężystości fryzury,
  • zatrzymania utraty wilgotności włosa. 

Dla kogo Thermo Cut?

Ta innowacyjna metoda strzyżenia na gorąco jest polecana głównie posiadaczkom długich włosów. To właśnie takie klientki salonów fryzjerskich najczęściej zmagają się z rozdwojonymi i zniszczonymi końcówkami, na co idealnie sprawdza się Thermo Cut. 

W zależności od kondycji włosa fryzjer dobierze odpowiednią temperaturę, do której rozgrzeją się nożyczki. Dzięki temu możesz mieć pewność, że twoje kosmyki nie zostaną niepotrzebnie narażone na oddziaływanie wysokiej temperatury, która finalnie może przecież przynieść efekt pogorszenia się jakości włosa. 

Należy pamiętać, że choć na strzyżenie tą metodą możemy decydować się za każdym razem, gdy nadchodzi pora na obcięcie końcówek, to taki zabieg trwa nawet dwa razy dłużej niż klasyczne strzyżenie. Ta kwestia, umiejętności fryzjera do korzystania z takiego sprzętu oraz koszt samych nożyczek termicznych to czynniki, które determinują wyższą cenę. Warto zatem przyjrzeć się cennikowi wybranego salonu jeszcze w domu i przyjść na wizytę w pełni przygotowaną – zarówno na dłuższy czas zabiegu, jak i jego wyższą cenę. Uwaga: nie każdy salon fryzjerski oferuje takie strzyżenie. W naszym kraju to cały czas nowość, na którą nie wszyscy specjaliści się dotąd zdecydowali. 

Czy gorące nożyczki są bezpieczne?

Nazwa zabiegu “strzyżenie termiczne” może wzbudzać w nas obawy, że będzie on negatywny w skutkach do naszych (często przesuszonych bądź zniszczonych stylizowaniem “na gorąco” za pomocą innych sprzętów) włosów, jednak tak naprawdę nie ma czego się bać. Nożyczki Thermo Cut posiadają specjalną powłokę z tworzywa sztucznego, która jest odporna na wysokie temperatury. Nie ma możliwości, by fryzjer poparzył nas podczas swojej pracy. 

Regularne podcinanie to podstawa!

Końcówki włosów są codziennie narażone na uszkodzenia – przez czynniki zewnętrzne, takie jak promienie słoneczne czy wiatr, jak i wewnętrzne, na przykład przez nieodpowiednią dietę. Nawet jeśli odpowiednio się odżywiamy, przyjmujemy suplementy i dbamy o regularną pielęgnację włosów, nie unikniemy słabych, rozdwajających się końcówek. To naturalne, że włosy przy końcach nie są tak mocne, jak te u nasady. Przynajmniej raz na kwartał powinniśmy zatem podcinać włosy. Możemy robić to w domowych warunkach bądź u fryzjera. Jeśli zdecydujemy się na wizytę w salonie, warto sprawdzić, czy nie oferuje on strzyżenia metodą Thermo Cut. Dzięki temu nie tylko przetestujemy nowy zabieg na naszych pasmach i dokładnie oraz profesjonalnie skrócimy ich długość, ale również zadbamy o regenerację ich najsłabszych końcówek. W końcu lśniące, równo obcięte włosy to atrybut każdej zadbanej kobiety! 

Wróć do listy porad